Ankara’dan Güre’ye hem havayolu hemde karayolu ile ulaşabilirsiniz. Uçak ile ortalama 1 saatte, karayolu ile ortalama 7 saatte Güre’ye ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Güre’ye Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Güre’ye Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Güre’ye ulaşmak için birçok seçenek mevcut. Bu seçenekler zamanınıza göre ya da ekonomik kriterlerinize göre belirlenebilir.

Ankara’dan Güre’ye Nasıl Gidilir?

Yaz aylarını geçirebileceğiniz eşsiz güzellikteki Güre’ye kara yolu ile ulaşmak için Ankara – Bursa – Balıkesir otoyolunu kullanabilirsiniz. Yaklaşık 830 km ve 7-8 saatlik bir yolculuktan sonra Güre’ye ulaşılabilir.

Ayrıca Ankara Tren Garından Balıkesir’e kalkan trenlere binilerek 8-9 saatlik bir yolculuk sonunda demir yolu ile de ulaşım sağlanabilir. Balıkesir’de indikten sonra otogara giderek her saat başı hareket eden otobüslerle Güre’ye ulaşılabilir.

Eğer Güre arabanız yoksa ve tren kullanmayı sevmiyorsanız otobüsle ya da uçakla da Güre’ye ulaşabilmenin farklı yöntemleri mevcuttur. Ankara’dan direkt olarak Güre’ye otobüs seferleri bulunmamaktadır. Fakat Ankara’dan Altınoluk ya da Akçay’a kalkan otobüslere binilebilir. Altınoluk ya da Akçay’a ulaştıktan sonra yaklaşık 15 dakikada bir kalkan şehir içi ulaşım araçlarıyla Güre’ye ulaşılabilir.

Havayolu Ulaşımı Nasıl?

Uçakla ise Ankara’dan Edremit Havalananına ulaştıktan sonra şehir içi ulaşım araçlarıyla önce Altınoluk ya da Akçay’a ulaşılıp, sonrasında da Güre’ye hareket edilebilir.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?