Güre’de gezilecek görülecek yer oldukça fazladır. Bunlardan birkaçı olarak Güre Kaplıcaları, Gelinçamı, Kavlaklar, Antandros Antik Kenti görülmeye değerdir.

Güre Gezilecek Yerler

Güre Gezilecek Yerler

Akçay’a 4 kilometre mesafede olan Güre, Çanakkale yolu güzergâhı üzerinde bulunan kaplıca turizmi ile tanınan tatil yöresidir. Kazdağı’nın eteklerinde olan Güre, 64 derece kaplıca suyu ile şifa kaynağı olduğu gibi tarihi ve doğal güzellikleri ile de gezginlerin rotası oluyor. Güre’de gezilecek yerler listenizi hazırlayacaksanız listenizde mutlaka olması gerekenleri şu şekilde inceleyebiliriz.

Güre Kaplıcaları

Güre’nin simgesi olan Güre kaplıcaları, sağlık turizmi ile yöre için önemli bir başlığı oluşturuyor. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren Güre kaplıcaları, şifa kaynağı olması yanında Güre Kaplıcasında bulunan mimari figürler, sütun ve dikitlerle beraber antik çağlardan günümüze kadar gelen kaplıca geleneği ile özel bir tatil seçeneği oluşturuyor.

Gelinçamı Piknik Yeri

Balıkesir turizmi için önemli bir alan oluşturan Güre çeşitli turizm aktiviteleri ile turizmde alternatifler oluşturuyor. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için muhteşem doğasını sunan Güre, Güre köyüne 3 km mesafedeki Gelinçamı Piknik Yeri ile huzur verici bir seçenek oluşturuyor. Kazdağı ile bütünleşen bu tatil yöresi huzur bulmak isteyenler için ideal tercih oluyor.

Kavlaklar

Altınoluk ilçesi güzergâhında yer alan Kavlaklar, muhteşem deniz ve doğa manzarası ile huzur dolu anlar yaşamanızı sağlıyor. Bunun yanında dinlenme tesisi ile daha uzun süreli tatil yapmak isteyenlere de kucak açan Kavlaklar, kamp tatili yapmak isteyenler için de özel alanlar sunuyor. Altınoluk ve Altınoluk Otellerinde kalarak da Kavlaklar tatilinizi daha geniş kapsamlı bir konsepte dönüştürebilirsiniz.

Antandros Antik Kenti

Ege Bölgesi’nin zengin tarihi mirasını düşündüğümüzde Güre’nin de tarihi mekânlarını gezmeden Güre tatili yapmak olmaz. Diğer adı Edremit – Atınoluk Antik Kenti olan Antandros Antik Kenti, Mysia’da İda Dağı yamacında kurulmuş olan oldukça eski bir yerleşim yeridir. Pers idaresi zamanında Dareios tarafından zapt edilen kent, Atinalılar ve Sicilyalılarında etkisinde kalmıştır.

Kazdağı

Ayvalık, Akçay, Edremit kavşağında bulunan Kazdağı, Güre turizmi için can damarı denecek öneme sahiptir. Güre seyahatinizde her an gözünüze çarpacak olan Kazdağı, zengin fauna ve florası ile olduğu gibi 21.000 hektar alanı ile yeşilin ve mavinin kavşağında yer alıyor. Güre üzerinden de Kazdağı’na çıkılarak muhteşem tabiat eseri yakından gezilebilir. Piknik alanları ile misafirlerini ağırlayan Kazdağı aynı zamanda kamp yapmak isteyenlere de alanlar sunuyor.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?