Termal suların oldukça zengin olduğu Güre’de, dolayısıyla Kaplıcaları da bir o kadar ünlü oluyor.İncecik kum tanelerine sahip olan Güre Sahili de görülmeye değer

Güre Kaplıcaları & Güre Sahili

Güre Kaplıcaları & Güre Sahili

Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan Güre bölgesi, şehir merkezine yaklaşık olarak 12 km. kadar uzaklıkta bulunmaktadır. Kaz Dağları’nın yakınlarında yer alan bölgede görülmeye değecek pek çok yer vardır. Tatil yapmak veya güzel zaman geçirmek isteyenler için Güre, uygun bir alternatif olabilir.

Kaz Dağları’nın eteklerinde denize sıfır bir noktada yer alan Güre kaplıcalarının çevresinde konaklama için çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Güre kaplıcaları, huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça uygundur. Bu kaplıcaların çevresinde her türlü bütçeye hitap edebilecek türden otellere ve konaklama yerlerine rastlanılması mümkündür.

Güre Kaplıcalarının Faydaları

Güre kaplıcalarının suyu, içerisinde florür içermektedir. Bu sular, sodyum sülfatlı termal sular gurubunda yer almaktadır. Kaplıca sularının başta çeşitli kadın hastalıklarına, cilt sorunlarına, üst solunum yolları rahatsızlıklarına, sedef, böbrek taşı, kum ile karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelebildiği ileri sürülmektedir. Bunların dışında, romatizmalı rahatsızlıkları bulunan kişiler de kaplıcaları tercih etmektedir. Sağlık açısından faydaları göz önüne alındığında, Güre kaplıcaları oldukça büyük bir ilgi görmektedir.

Kaz Dağları Güre Sahili

Tatilde yüzmek isteyenler için oldukça elverişli bir yer olan Kaz Dağları Güre Sahili, yerli yabancı turistlerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği bir bölgedir. Denizinin temiz ve sahilinin güzelliğiyle beğeni toplayan Güre Sahilinin çevresinde çeşitli oteller ve pansiyonlar yer almaktadır. Bu nedenle konaklama açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Sahilde yürüyüş yapmak, çeşitli aktivitelere katılmak, kaplıcaları ziyaret etmek isteyenler için uygun bir tatil bölgesi olan Güre, Kaz Dağları’nın eteklerinde olması sebebiyle konum olarak güzel bir yerde bulunmaktadır. Kaliteli ve güzel tatil geçirmek için tercih edebileceğiniz Güre, hem sahili hem de çeşitli aktivitelere fırsat tanıması nedeniyle, beğenilen tatil bölgelerinden bir tanesi olarak görülebilir.

Paylaşmak İster Misiniz?
« Önceki Haber Güre Gezilecek Yerler

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?