Güre, termal ve kaplıca konusunda muazzam bir kaynağa sahip. Güre tatili ile siz de sağlıklı tatil nedir görebilirsiniz. Güre termal oteller sizi bekliyor.

Güre Tatil

Güre Tatil

Havaların ısınması ile birlikte insanların tatil yerlerini aramaya başladıkları ve turizm acentelerinin kış sezonlarına göre daha hareketli bir çalışma ortamına girdikleri gözlenmektedir. Tatil yerlerinden biriside hiç kuşkusuz kaplıcaları ile ünlü Güre’dir.

Güre Nerede?

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı olan Güre, Edremit Körfezi’nde yer almakla beraber Edremit’e 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kazdağları’nın eteklerinde bulunan Güre kaplıcaları ile turist çekmeyi başarmaktadır.

Güre’de Bulunan Oteller

Güre’de birçok kaplıca, termal ve otel bulunuyor. Biz de sizlere bunlardan birkaçını derlemek istedik.

İdavilla Bungalov Evleri

İdavilla Bungalov Evleri, geçmişi en fazla 5 seneye dayanan ama meşhur bungalov evleri ve mandalina bahçesiyle öne çıkan bir tesistir. Eğer Güre’de butik otel arıyorsanız, kesinlikle İdavilla Bungalov Otel dikkatinizi çekecektir.

Adrina Termal Health & Spa Otel

Akçay merkeze 3 km, Edremit merkeze 8 km, Edremit Körfez Havaalanına 18 km uzaklıkta olan tesis, Balıkesir şehir merkezine 80 km uzaklıkta olup 39.000 m² alana kurulu olan tesisin 246 odası bulunmaktadır. Tesis denize sıfır olması sebebiyle yoğun turist ağırlamaktadır.

Ramada Resort Kazdağları Termal & Spa Otel

Edremit merkeze 12 km, Balıkesir Koca Seyit havaalanına 21 km uzaklıkta bulunan Ramada Kazdağları Otel, 121 oda kapasitesine sahiptir. Tesisin Kazdağları ile çevrili olması ve denize sıfır mesafede olması tatil yeri arayanlar için ilgi çekici olmaktadır. Ayrıca tesiste 10.000 m² botanik bahçe bulunmaktadır. Bunun içinde, açık alanda ateş kuyusu, kümes, dağ manzaralı masaj odaları, yürüyüş parkuru ve helikopter pisti bulunmaktadır.

Gökyüzü Butik Otel

Gökyüzü Butik Otel Edremit merkeze 14 km, Edremit Körfez Havaalanına 20 km uzaklıkta olup 15 oda kapasiteye sahiptir.

Saruhan Termal Otel

Güre Kaplıcalar mevkiindeki tesis, Edremit Körfez Havaalanına 18 km, Ayvalık merkeze 50 km, Balıkesir şehir merkezine 95 km uzaklıkta olup 122 oda kapasitesine sahiptir. Tesis özellikle kaplıca ve termal yerleri arayan turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmaktadır.

Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları

Edremit Körfez Havaalanına 20 km, Balıkesir şehir merkezine 99 km, Akçay Limanına 4 km, Hasanboğuldu piknik alanına 10 km uzaklıktadır. Yüksek derecede sıcaklığı ve içerdiği yüksek mineraller ile ” termomineral ” olma özelliğine sahiptir.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?