Güre’de Alışveriş, halk pazarlarından hediyelik eşyalar, bölgenin kültürünü yansıtan ürünler, zeytin ve zeytinyağı alarak yapabilirsiniz.

Güre’de Alışveriş

Güre’de Alışveriş

Güre turistik açıdan oldukça ilgi gören fakat küçük bir köy olan tatil beldelerinden bir tanesidir. Kara ve deniz yolu ile rahatlıkla gidilebilen Güre, birçok konaklama seçeneğine de sahiptir. Otel ve pansiyon alternatifleriyle tatil konaklamaları için rahatlıkla rezervasyon yaptırılabilir. İstanbul – Bursa – Balıkesir – Edremit – Akçay olarak yol güzergahı kullanımı tercih edildiğinde ortalama 487 km.’dir.

Güre’de gezilmesi gereken yerler

Küçük bir köy olmasına rağmen doğa harikası olan bu şirin tatil beldesinde görülmesi gereken yerler:
– Güre Kaplıcaları
– Güre Gelinçamı Piknik Yeri
– Pınarbaşı Piknik Alanı
– Çamlıbel – Şarlak Piknik Yeri
– Kavlaklar
– Güre Cami
– Kaz dağları
– Kaz Dağı ayaklarına yakın olan restoranlarda yine yöreye has zeytinyağı ile servis edilen Ege Mutfağının özel lezzetlerinden de seçim yapılarak keyifli vakit geçirerek yemek yenilebilir.

Güre’de alışveriş

Şirin tatil beldesi olan Güre’de alışveriş yapabilmek için birçok zincir market bulabilmek mümkün. Eğer ki doğal ürünlere merakı olanlar var ise bu ürünleri almak için mutlaka halk pazarları ziyaret edilmelidir. Özellikle zeytin ve zeytinyağı kesinlikle alınması tavsiye edilen besinlerdir. Aynı zamanda iskeledeki balıkçılardan taze balık alarak çeşit çeşit balığın tadına bakılabilir. İşte yöre halkından doğal yiyeceklerin alınabilmesi için ziyaret edilmesi gereken pazarlar:

– Güre Pazarı
– Güre Halk Pazarı
– Akçay Pazarı
– Altınoluk Pazarı
– Edremit Pazarı
– Küçükkuyu Pazarı

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?