Güre’ye Ne Zaman Gidilir sorusuna yılın her mevsimi diye cevap verebilir. Yaz mevsiminde plajı ve sahiliyle, ve dört mevsim boyunca termal kaplıcalarıyla gidilir

Güre’ye Ne Zaman Gidilir?

Güre’ye Ne Zaman Gidilir?

Güre, temiz havasıyla, tarihi mekanları ile şifalı kaplıcaları ile turizmin önemli beldelerinden biridir. Yaz aylarında tertemiz berrak bir deniz tercih edenlerin vazgeçilmez beldesidir. Güre, birçok tarihi mekana ve diğer beldelere yakınlığından dolayı oldukça ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Zeytin hasat zamanı eylül ve kasım arasındaki tarihlerde, hem taze zeytini yerinden alabilmek için, hem de daha sakin bir dönem olmasından dolayı sıkça tercih edilen tarihlerdendir, sakin bir bahar tatili için.

Güre Kaplıcaları

Güre’ye yaz ayları dışında da gitmek için önemli bir sebep vardır. Güre’nin simgesi haline gelen şifalı kaplıca ve termal tesisler özellikle sağlık turizminin gözde bir beldesi haline getirmiş durumdadır. Güredeki kaplıcaların antik çağlardan beri kullanıldığı bilinmektedir. Kaplıcanın şifalı suyunun birçok rahatsızlığı iyi geldiği belirtiliyor, durum böyle olunca Güre sağlık turizminin de önemli bir beldesi olması nedeniyle her mevsim Güre’ye gidilebilir. Güre’de tatil tüm sene boyunca kışın kaplıcaları yaz aylarında ise plajlarından dolayı yoğun ilgi görmektedir.

Güre’de Yaşam

Güre termal oteller dışında, her mevsim uygun fiyatlarla pansiyon ve apart daire bulabilme imkanı mevcuttur. Güre’de kışın veya sonbaharda gidildiğinde kalacak yer dışında, marketler yıl boyunca hizmet vermektedir. Güre, her mevsim gerek tatil, gerek sağlık, gerekse çeşitli aktiviteler için her yaş grubuna hitap edebilen, herkes için unutulmaz anılar ve deneyimler yaşayabileceği küçük fakat şirin ve oldukça çekici, her mevsim tercih edilebilecek bir beldedir.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?