İstanbul’dan Güre’ye gitmek isteyen tatil severler, Bursa yolu üzerinden gitmek isteyip yol tarifi arıyorsanız sayfamızı ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz

İstanbul Bursa Yolu Üzerinden Güre’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Bursa Yolu Üzerinden Güre’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul - Bursa yolu üzerinden Güre’ye kendi aracınızla gitmeyi tercih ettiyseniz İstanbul’dan Bursa’ya en kısa Yalova üzerinden geçebilirsiniz. Yalova’ya geçmek için deniz otobüsü veya Osmangazi Köprüsü`nü tercih edilebilir. Yol güzergahı İstanbul - Yalova - Bursa - Balıkesir - Edremit - Akçay ve Güre. Bu güzergâhı takip ettiğinizde 487 km yol kat ederek Güre’ye ulaşabilirsiniz.

Osman Gazi Köprüsünü kullanmak yolu ne kadar kısaltır?

Osman Gazi Köprüsü`nü kullanmak km açısından pek fark ettirmeyebilir. Ancak zamandan tasarruf sağlar. Deniz otobüsü Eskihisar’dan 20 dakikaya Yalova Topçular İskelesi`ne varırken gemiye binmek için sıra beklemenizde gerebilir. Osman Gazi Köprüsü`nü 5 dakika gibi bir sürede geçebilirsiniz. Ortalama 90 km hızla Yalova Bursa arası 1 saat, Bursa Balıkesir arası (151 km) 1,5 saat, Balıkesir Edremit (90 km) 1 saat, Edremit’ten de 3 km sonra Güre’ye varabilirsiniz. İstanbul’dan Güre’ye varmanız 4-5 saati bulabilir.

Güre’ye otobüsle gidebilir miyim?

Güre’ye direk bir otobüs seferinin varlığı söz konusu değil. Ancak komşu olduğu Akçay ve Altınoluk yaz aylarında oldukça turist çeken bölgeler olduğu için buralara şehirler arası otobüslerle direkt ulaşım mümkün. Otobüsle Akçay veya Altınoluk’a gelerek buradan da şehir içi ulaşım vasıtalarıyla Güre’ye gidebilirsiniz. Güre, temiz havasıyla, tarihi mekanları ile şifalı kaplıcaları ile turizmin önemli beldelerinden biridir. Yaz aylarında tertemiz berrak bir deniz tercih edenlerin vazgeçilmez beldesidir. Güre, birçok tarihi mekana ve diğer beldelere yakınlığından dolayı oldukça ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Zeytin hasat zamanı eylül ve kasım arasındaki tarihlerde, hem taze zeytini yerinden alabilmek için hem de daha sakin bir dönem olmasından dolayı sıkça tercih edilen tarihlerdendir, sakin bir bahar tatili için.

Güre Kaplıcaları

Güre’ye yaz ayları dışında da gitmek için önemli bir sebep vardır. Güre’nin simgesi haline gelen şifalı kaplıca ve termal tesisler özellikle sağlık turizminin gözde bir beldesi haline getirmiş durumdadır. Güre`deki kaplıcaların antik çağlardan beri kullanıldığı bilinmektedir. Kaplıcanın şifalı suyunun birçok rahatsızlığı iyi geldiği belirtiliyor, durum böyle olunca Güre sağlık turizminin de önemli bir beldesi olması nedeniyle her mevsim Güre’ye gidilebilir. Güre’ de tatil tüm sene boyunca kışın kaplıcaları yaz aylarında ise plajlarından dolayı yoğun ilgi görmektedir.

Güre’de Yaşam

Güre termal oteller dışında, her mevsim uygun fiyatlarla pansiyon ve apart daire bulabilme imkanı mevcuttur.

Güre’de kışın veya sonbaharda gidildiğinde kalacak yer dışında, marketler yıl boyunca hizmet vermektedir. Güre, her mevsim gerek tatil, gerek sağlık, gerekse çeşitli aktiviteler için her yaş grubuna hitap edebilen, herkes için unutulmaz anılar ve deneyimler yaşayabileceği küçük fakat şirin ve oldukça çekici, her mevsim tercih edilebilecek bir beldedir.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?