İstanbul’dan Güre’ye gitmek isteyen tatilseverler bir kaç yol seçeneğinden biri olan Tekirdağ üzerinden olan yolu tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıkla.

İstanbul Tekirdağ Üzerinden Güre’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Tekirdağ Üzerinden Güre’ye Nasıl Gidilir?

Güre’ye Tekirdağ üzerinden gitmek en keyifli alternatiftir. Saroz Körfezi`nden sonrası Güre’ye kadar yolculuğun nasıl geçtiği anlaşılmaz denilebilir. Özellikle Kaz Dağları`ndan geçerken mis gibi tertemiz havayı solumak, Kaz Dağı`nda süper manzara eşliğinde küçük bir çay molasında körfezi seyretmek ayrıcalıktır.

İstanbul’dan Güre’ye Tekirdağ Üzerinden Yol Tarifi

İstanbul’dan, Tekirdağ, Çanakkale, Küçükkuyu, Altınoluk, Akçay, Güre güzergâhı takip edilir. Bu güzergah yaklaşık 455 km`dir. Özel araçla gidilecekse Tekirdağ, Çanakkale yolunun trafiğinin az olmasından dolayı bu güzergah hem rahat hem de keyifli bir alternatiftir. İstanbul, Kınalı arası otoyolu kullanıldığında, Tekirdağ’dan, Keşan’a sonra Gelibolu’ya ulaşılır.

Oradan Lapseki’ye ya da Eceabat’tan Çanakkale’ye saat başı kalkan feribotlar ile karşıya geçilebilir. Feribotla karşıya geçtikten sonra Çanakkale’nin içinden İzmir yolundan devam edilir. Ezine yolunu takip ederek Küçükkuyu‘ya oradan da Edremit istikametine doğru devam ederek, Altınoluk’a, Altınoluk’tan sonra Akçay ve 5 km sonra Güre’ye ulaşılır. Otobüs ile gidilmek istenirse Güre’ye direk sefer yoktur, fakat Akçay ve Altınoluk’a gidilip şehir içi ulaşım ile Güre’ye rahatlıkla ulaşmak mümkündür.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?