İzmir’den Güre’ye gitmek isteyen tatil severler, bu konu hakkında bilgi ve yol tarifi almak için sayfamızı ziyaret edin.

İzmir’den Güre’ye Nasıl Gidilir?

İzmir’den Güre’ye Nasıl Gidilir?

Güre, Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir. Edremit merkeze 12 kilometre uzaklıktadır. Kaz Dağları`nda ki muhteşem yeşillik sayesinde Türkiye`nin hatta dünyanın en temiz hava sahası alanlarından biri olarak görülen Güre, Türkiye’de özellikle kaplıcalarıyla meşhurdur. Akçay, Ayvalık, Sarımsaklı, Küçükkuyu gibi tatil yörelerine çok yakın olan güreye kara yolu ve hava yolu ile ulaşmak mümkün. Bünyesinde pek çok termal otel bulunduran Güre, gelen yerli ve yabancı turistleri buralarda ağırlayabilmekteyken isteyenler hemen yakınında bulunan Altınoluk otellerinde konaklama imkanı da bulmaktadırlar.

İzmir’den Güre’ye Yol Tarifi

İzmir - Güre arası kara yolu ile yaklaşık 200 km`dir. İzmir’in ortasından yola çıkan birisi Aliağa yönünde ilerleyerek ortalama 70-80 km sonra Dikiliye ulaşacaktır. Dikili’den ortalama 50 km. sonra Ayvalık`a, Ayvalık’tan 50 km sonra da Güre`ye ulaşacaktır. Ayrıca Güre’ye hava yolu ile beraber gelebilmek mümkün. İzmir’den uçakla Edremit Koca Seyit Havalimanına indikten sonra minibüs vasıtasıyla Güre`ye geçebilmek mümkün. Edremit Havaalanı ile Güre arası yaklaşık 15 km`dir.

Paylaşmak İster Misiniz?

Fikirlerinizi Paylaşmak İster Misiniz?